آب و هوای روسیه

دادن هر نوع توصیه کلی در مورد شرایط آب و هوای روسیه دشوار است به جز اینکه تابستان ها گرم تا بسیار گرم است و در بعضی مناطق زمستان ها بسیار سرد می شوند

لوگو روس تریپو 1

توسط : روس تریپو

پهناورترین کشور دنیا را اغلب با سرما و برف به یاد می آورند، ولی آب و هوای روسیه بسیار متنوع است. دادن هر نوع توصیه کلی در مورد شرایط آب و هوای روسیه دشوار است به جز اینکه تابستان ها گرم تا بسیار گرم است و در بعضی مناطق زمستان ها بسیار سرد می شوند. به طور کلی ، آب و هوای روسیه را می توان عنوان آب و هوای بسیار قاره ای با تابستان های گرم با متوسط 25+ و زمستان های بسیار سرد با متوسط 30- سانتیگراد و بارش برف متوسط و گاهی سنگین توصیف شود. گاهی اوقات وزش باد شدید باد باعث سرمازدگی می شود.

آب و هوای روسیه
آبی : سرد | قرمز : گرم

درجه هوا و بارش در هر منطقه از روسیه متفاوت است. مناطق غربی روسیه بیشترین باران را دارند ، مناطق جنوبی و جنوب شرقی در استپ های روسی خشک ترین قسمت های کشور هستند. قسمت اورپایی شمالی و مرکزی روسیه متنوع ترین شرایط آب و هوایی را دارد. تقریباً در همه جای روسیه ، زمستان ها می توانند با یخ زدگی و بارش برف بسیار سرد باشند. اولین برف اغلب در اوایل ماه اکتبر می بارد.

به طور کلی ، آب و هوای روسیه را می توان عنوان آب و هوای بسیار قاره ای با تابستان های گرم با متوسط 25+ و زمستان های بسیار سرد با متوسط 30- سانتیگراد و بارش برف متوسط و گاهی سنگین توصیف شود

آب و هوای منطقه سیبری

​سیبری به دلیل آب و هوای شدید زمستانی معروف است. این منطقه تابستان های کوتاهی دارد که هوا در این مدت گرم و مرطوب می شود. بین ماه های اکتبر (مهر ماه) تا مارچ (فروردین) اغلب سیبری پوشیده از برف است. در زمستان گاهی اوقات درجه هوا به پایین تر از 35- با بادهای شدید می رسد که می تواند بسیار خطرناک باشد. سردترین مکان در روسیه به نام Oimjakon است که در قسمت مرکزی سیبری واقع شده است. دمای هوا در این منطقه در زمستان به کمتر از 50- درجه سانتیگراد می رسد. دریای Artic در منطقه سیبری از ماه نوامبر تا پایان مارچ یخ زده است.

آب و هوای مسکو

پایتخت روسیه، مسکو دارای زمستان های سرد تا خیلی سرد و تابستان های گرم تا خیلی گرم است. گاهی سرمای زمستان به 25- و گرمای تابستان به 30+ می رسد. وقتی در زمستان به مسکو سفر می کنید آقاین را با کلاه های پوست سیاه و خانم ها را در پالتوهای پوست بسیار گرانقیمت خواهید دید.

زمستان های مسکو بسیار طولانی تر از تابستان های آن است. فصل زمستان با پاییز آمیخته شده است و از ابتدای نوامبر شما سرمای زمستان را در این شهر احساس می کنید. این سرما در ژانویه به اوج خود می رسد و نهایتا در ماه می به پایان می رسد. البته شرایط آب و هوا در مسکو همیشه ثابت نیست و گاهی ممکن است فصل زمستان کوتاه تر با بلندتر نیز شود.

بهترین زمان برای سفر به مسکو از اواسط ماه می تا اواسط سپتامبر می باشد. در این مدت هوای مسکو گرمتر است و شما می توانید از پیاده روی در پایتخت روسیه لذت ببرید. تابستان مسکو مصادف با تابستان ایران است، بنابراین چنانچه از جمله توریست هایی هستید که به هوای گرم علاقمند هستند به شما پینهاد می کنیم که فصل تابستان را برای سفر به این شهر انتخاب نمایید.

دمای هوای مسکو
MOSCOW WEATHER

در جدول زیر می توانید متوسط درجه هوا در ماه های مختلف سال را در سن پترزبورگ ملاحظه نمایید :

ماهفروردیناردیبهشتخردادتیرمردادشهریورمهرآبانآذردیبهمناسفند
حداقل دمای هوا4-28121412733-8-9-10-
حد اکثر دمای هوا3111922242216913-4-4-

آب و هوای سن  پترزبورگ

پایتخت فرهنگی روسیه، سن پترزبورگ دارای زمستان های بسیار بلند و تابستان های بسیار کوتاه است. دمای هوا در سن پترزبورگ در فصل سرما گاهی به 35- نیز رسیده است. این شهر در شمال غربی روسیه در مرز فنلاند قرار دارد و آب و هوای آن قاره ای است. تابستان های سن پترزبورگ هوا دلپذیراست. بارش برف در زمستان و بارندگی در تابستان مکرر اتفاق می افتد. باد غالباً می وزد ، گرچه در تابستان کمی آرام می شود. دمای هوای سن پترزبورگ SAINT PETERSBURG WEATHER در جدول زیر می توانید متوسط درجه هوا در ماه های مختلف سال را در سن پترزبورگ ملاحظه نمایید :
ماهفروردیناردیبهشتخردادتیرمردادشهریورمهرآبانآذردیبهمناسفند
حداقل دمای هوا-427121513942-6-8-8-
حد اکثر دمای هوا291620232115922-3-3-

آب و هوای کازان

کازان یکی از شهرهای توریستی روسیه و پایتخت سوم این کشور محسوب می شود. پایتخت ایالت تاتارستان آب و هوای قاره ای با زمستان های بلند و تابستان های کوتاه و مرطوب دارد. آب و هوای کازان شباهت زیادی به آب و هوای مسکو دارد ولی هوای این شهر بسیار تمیزتر از هوای مسکو است. اولین برف در کازان اغلب در انتهای ماه اکتبر می بارد و تا اواخر فوریه نیز بارش برف ها در این شهر ادامه دارد.

میانگین دمای هوا در تابستان حدود 20 درجه سانتیگراد است. هوای کازان در تابستان مرطوب است و اغلب این فصل گرما از ماه می آغاز می شود و تا اوایل سپتامبر ادامه دارد.

دمای هوای کازان
KAZAN WEATHER

در جدول زیر می توانید متوسط درجه هوا در ماه های مختلف سال را در کازان ملاحظه نمایید :

ماهفروردیناردیبهشتخردادتیرمردادشهریورمهرآبانآذردیبهمناسفند
حداقل دمای هوا3-481114139405-9-8-
حد اکثر دمای هوا111621252929251910515

اگر قصد سفر به روسیه را دارید، حتما این موضوع را در نظر داشته باشید که حتی در تابستان نیز ممکن است برخی روزها هوا در شهرهای توریستی این کشور سرد شود. بنابراین فراموش نکنید که لباس گرم، دستکش و کلاه خود را در چمدان گذاشته باشید.

پاسخی بگذارید

بستن منو
WhatsApp chat