درباره روسیه

روسیه بزرگترین کشور دنیا است که مساحت آن تفریبا 17.1 میلیون کیلومتر متر مربع می باشد.

لوگو روس تریپو 1

توسط : روس تریپو

روسیه بزرگترین کشور دنیا است که مساحت آن تفریبا 17.1 میلیون کیلومتر متر مربع می باشد. این کشور در شرق قاره اروپا و شما آسیا واقع شده است. از شمال تا جنوب آن بیش از 4000 کیلومتر و از شرق به غرب آن تقریبا 10.000 کیلومتر فاصله است.

Russia با 16 کشور مرز مشترک دارد. کشورهایی که در همسایگی روسیه هستند عبارتند از : در جنوب شرقی با کره شمالی، در جنوب با چین، مغولستان، قزاقستان، آذربایجان و گرجستان، در جنوب غربی با اکراین، در غرب با بلاروس، لاتویا، استونی، فنلاند و نروژ و در کالنینگراد نیز لیتوانی و لهستان مرز مشترک دارد.

در سالهای اخیر، Russia اغلب در رسانه ها به عنوان یک ابرقدرت انرژی توصیف شده است. این کشور بزرگترین ذخایر گاز طبیعی جهان، هشتمین ذخایر نفتی جهان، و دومین ذخایر زغال سنگ دنیا را دارد. همچنین این کشور پهناور، بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی جهان است و دومین تولید کننده گاز طبیعی و در عین حال یکی از بزرگترین صادر کنندگان نفت دنیا نیز می باشد.

ساختار دولت :

 سیستم سیاسی : جمهوری فدرال

نفر اول کشور : رئیس جمهور

نفر اول دولت : نخست وزیر

مجلس قانون گذاری : دو مجلس نمایندگان ( مجلس دوما و شورای فدراسیون )

پایتخت : مسکو

سمبولهای ملی : پرچم و نشان ملی روسیه

تقسیمات اداری : فدراسیون روسیه از 89 بخش مساوی، از جمله 22 جمهوری، 50 منطقه، 6 قلمرو، 2 شهر فدرال ( مسکو و سن پترزبورگ )، یازده منطقه مستقل تشکیل شده است. کل قلمروی روسیه به 7 فدرال تقسیم می شود.

مساحت : 17.098.242 کیلومتر مربع

جمعیت : تقریبا 144 میلیون نفر

زبان رسمی : روسی

مذهب : مسیحی ( ارتودوکس )

واحد پول روسیه : روبل

کد تلفن : 7+

لینک های مفید : آب و هوای روسیهشهرهای توریستی

درباره روسیه

در سالهای اخیر، Russia اغلب در رسانه ها به عنوان یک ابرقدرت انرژی توصیف شده است. این کشور بزرگترین ذخایر گاز طبیعی جهان، هشتمین ذخایر نفتی جهان، و دومین ذخایر زغال سنگ دنیا را دارد

شهرهای روسیه :

الکساندروف، آلتای، بارناول، بولشیه کوتی، اکاترینبورگ، ایرکوتسک، ایانووا، کازان، خاکاسیا، کولومنا، کوستروما، کراسنودار، کراسنویارسک، لیستویانکا، مسکو، نیژنی نوگراد، نووسیبیرسک، اولخون، اومسک، پرسلاول زالسکیی، پتروزاودسک، پسکوف، روستوف، سن پترزبورگ، سامارا، ساراتوف، سرگیف پوساد، سیبری ( سایبریا )، اسمولنسک، سوچی، سوزدال، توگلیاتی، اوگلیچ، اولان اوده، اوست بارگوزین، ولیکی نووگراد، ولادیمیر، ولادی وستوک، ولگوگراد، یاکوتیا، یاروسلاول


درباره روسیه


پاسخی بگذارید

بستن منو
WhatsApp chat