سئوالات متداول قبل از شروع تحصیل در روسیه

پاسخ به سئوالات متداول متقاضیان تحصیل در روسیه

لوگو روس تریپو 1

توسط : روس تریپو

پذیرش تحصیلی در دانشگاه های روسیه

قبل از انتخاب یک دانشگاه برای تحصیل، درباره آن اطلاعات کامل را دریافت کنید. می توانید درباره دانشگاه های روسیه در سایت روس تریپو، سایت خود دانشگاه و مشاوره با ما اطلاعات کسب کنید.

دانشگاه های روسیه اغلب 6 ماه قبل از شروع ترم اقدام به بررسی درخواست ها می کنند و 2 ماه قبل از شروع سال تحصیلی پرونده ها را می بندند. 

روس تریپو تمام اطلاعات برای تحصیل را در اختیار شما خواهد گذاشت. تنها کافی است که فرم مشاوره رایگان را تکمیل نمایید تا مراحل تحصیل در روسیه آغاز شود

برای ثبت نام در دانشگاه های روسیه هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد. اگر شما نیازمندیهای اولیه مانند مدرک قبولی دیپلم ایران، ریز نمرات، پاسپورت و غیره را داشته باشید، می توانید در دانشگاه های روسیه ثبت نام کنید.

بله، برای تحصیل در روسیه می توانید از بورسیه های دولتی این کشور استفاده نمایید. برای دریافت بورسیه تحصیلی باید حداقل های لازم را داشته باشید. دولت فدراسیون روسیه سالانه بین دسامبر تا ژانویه شرایط بورسیه های دولتی را اعلام می کند.

طبق قوانین روسیه شما نمی توانید با ویزای توریستی به منظور فعالیتی دیگر وارد کشور شوید. با این وجود اگر شما قصد بازدید از کشور و در عین حال شرکت در امتحان دانشگاه و ثبت نام داشته باشید می توانید این کار را انجام دهید. اما حتما در هنگام ورود به کشور باید اعلام کنید که بعنوان توریست وارد کشور می شوید و قصد بازدید از آن را دارید.

آماده سازی مدارک برای ثبت نام در دانشگاه مهم ترین بخش در پروسه دریافت پذیرش تحصیلی ئ ثبت نام است. دریافت پذیرش یا عدم دریافت پذیرش بستگی به آماده سازی مدارک دارد. بنابراین حتما برای آماده سازی مدارک با متخصصین ما مشور کنید تا تحصیل در روسیه را گارانتی کنید. دانشگاه های مختلف مدارک مختلفی را برای ثبت نام درخواست می کنند.

بورسیه تحصیلی به دانشجویان با استعدادی داده می شود که سابقه تحصیلی درخشانی داشته باشند. کومیسیون تشخیص، به سابقه تحصیلی شما نگاه می کند و برمبنای آن تصمیم به اعطا یا عدم اعطای بورسیه تحصیلی می گیرد. 

اگر مایلید که در رقابت دریافت بورسیه تحصیلی شرکت کنید با ما در تماس باشید. برای دریافت بورسیه تحصیلی نیاز به دانستن زبان روسی ندارید، ولی دانستن زبان روسی یک امتیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی محسوب می شود.  

تحصیل در روسیه

کلاس های دوره اصلی در روسیه از اول سپتامبر (10 شهریور ماه ) آغاز می شود و در تاریخ 30 ژوئن ( 9 تیر ماه ) به پایان می رسد. در موارد خاص ، دانشگاه ها می توانند برای دانشجویان خارجی استثنا ایجاد کرده و درخواست های دیرهنگام آنها را بپذیرند 

دانشگاه های روسیه برای دانشجویان خارجی رایگان نیست. با این وجود شما می توانید از روش های مختلفی در دانشگاه های روسیه رایگان تحصیل کنید. برای مثال با شرکت در مسابقات المپیاد که دانشگاه ها برگزار می کنند. جایزه این مسابقات تحصیل رایگان در دانشگاه روسیه می باشد.

همچنین دانشجویان خارجی می توانند برای دریافت بورسیه تحصیل اقدام نمایند. اغلب بورسیه های تحصیلی هزینه دانشگاه را پوشش می دهد و در برخی موارد بخشی از هزینه زندگی دانشجو را نیز تامین می کند.

بله، یکی از مزیت های تحصیل در روسیه عدم نیاز به زبان روسی است. شما می توانید در دوره های لیسانس و فوق لیسانس که به زبان انگلیسی برگزار می شود شرکت کنید و بدون یادگیری زبان روسی در دانشگاه تحصیل کنید.

بله، برای تمدید ویزای دانشجویی، باید از دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید، درخواست تمدید ویزا کنید. همچنین می توانید این کار را به ما بسپارید. به طور معمول ، دانشگاه ها دارای واحدهای ویژه ای هستند که به امور ویزا و مهاجرت می پردازند. اسناد تمدید ویزا باید حداکثر 45 روز (20 تا 30 روز در برخی دانشگاه ها) قبل از تاریخ انقضا فعلی ویزا ارائه شود. الزامات اسناد: گذرنامه و کپی آن ، کپی کارت مهاجرت و ثبت نام ، رسید پرداخت عوارض دولتی و عکس.

هر دانشگاه قوانین خاص خود را دارد. دانش آموزان پس از گذراندن دوره های آماده سازی پیش دانشگاهی امتحان خود را در زبان روسی و رشته مورد نظر می گذرانند و گواهی نامه ای را برای نشان دادن موضوعات مورد مطالعه ، ساعت مطالعه / اعتبار و نمرات دریافت می کنند. اگر در همان دانشگاه در یک دوره کارشناسی ثبت نام کنید ، این امتحانات به عنوان آزمون ورودی حساب می شوند. اما ، اگر قصد تحصیل در دانشگاه دیگری را دارید ، احتمالاً دوباره امتحان ورودی باید بگذرانید

بله شما می توانید دوره آماده سازی زبان روسی – پادفک را در هر دانشگاهی بگذرانید و دوره اصلی تحصیلی خود را در دانشگاهی دیگر سپری کنید. مدرک پادفک 2 سال اعتبار دارد و در این مدت شما می توانید در دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام کنید.

قانون آموزش روسیه امکان انتقال به دانشگاه روسی را از هیچ دانشگاه خارجی فراهم نمی کند. دانشجویان ایرانی و خارجی باید در سال اول ثبت نام کنند. پس از پذیرش ، آنها می توانند گواهی تأیید پایان دوره های خاص را در دانشگاه های ایران ارائه دهند ، که توسط کمیسیون ویژه بررسی و تایید می شود.

دانشگاه های روسیه بخاطر بهترین نسبت قیمت به ارزش معروف هستند. هزینه های شهریه سالانه 1000 تا 6000 دلار آمریکا متفاوت است و به شهر ، رشته و دانشگاه بستگی دارد. در هر صورت، شهریه دانشگاه های روسیه از اروپا یا آمریکا پایین تر است. بیشتر دانشگاه های روسیه گزینه پرداخت شهریه ترمی را ارائه می دهند.

زندگی در روسیه

از سال 2016، طبق قانون روسیه تمام خارجی ها باید بیمه درمانی را بلافاصله پس از ورود به این کشور انجام دهند

دانشگاه های روسیه ممکن است در صورت امکان، خوابگاه های تمام وقت خود را در اختیار دانشجویان قرار دهند. برای این کار ، دانشجویان بسته به شهر و دانشگاه خود، قراردادهای اجاره که نرخ ماهیانه آنها بین 8 تا 80 دلار است را با دانشگاه می بندند و خوابگاه خود را تحویل می گیرند.

در بهترین شرایط می توانید با خود روبل روسیه را به این کشور بیاورید. اما شما دلار امریکا و یورو را نیز می توانید در بانک های این کشور به روبل روسیه تبدیل کنید. توجه داشته باشید که دلارها و یوروها باید کاملا سالم و بدون نقطه باشند. همچنین تاریخ دلارها باید بالای سال 2013 باشد.  

بله، دانشجویان خارجی می توانند در دانشگاه (یا سازمان های آن) در وقت آزاد خود کار کنند. بعضی اوقات دفاتر بین المللی دانشگاه ها به دانشجویان کمک می کنند تا شغل هایی مانند کار پیمانکاری پیدا کنند. در این حالت ، لازم نیست مجوز مربوطه را از اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور روسیه بگیرید. در موارد دیگر مجوز لازم است.

شرکتهای بیمه ایرانی سیاستهای بهداشت و درمان توریستی را ارائه می دهند که معالجه منظم در بیمارستانهای روسی را شامل نمی شود. برای اینکه بتوانید در طول تحصیل در روسیه، مراقبت های پزشکی و درمانی فوری داشته باشید، باید توسط یک شرکت بیمه روسی بیمه درمانی شوید.

بله اتباع خارجی فارغ التحصیل از دانشگاه های روسی می تواند در صورت تحقق چندین شرط ، اقامت کشور روسیه را به دست آورند

این کار چندان آسان نخواهد بود. اقامت قانونی یک اتباع خارجی در روسیه توسط ویزای دانشجویی آنها که در طول دوره تحصیلی معتبر است، تأمین می شود. پس از فارغ التحصیل شدن در دانشگاه روسیه ، در صورت عدم دریافت ویزای کار / اجازه کار ، خارجی ها نمی توانند در روسیه بمانند و یا شغل داشته باشند. برای کار در روسیه به ویزای کار یا مجوز کار احتیاج دارید.

به طور متوسط، یک دانشجو در روسیه 300 تا 400 دلار در ماه هزینه می کند. با این وجود، برای هزینه های اولیه، مانند بیمه خدمات درمانی، تجهیزات خانگی (وسایل آشپزخانه ، ملافه ، و مواد تمیز کننده) و برخی از لوازم مطالعه باید حدود 300 یا 400 دلار هزینه کند. این مبلغ تقریبی است و به عادت ها و سبک زندگی شما  بستگی دارد. هزینه های شما در واقع می تواند بیشتر یا کمتر باشد. به طور کلی ، دانشگاه های روسیه اغلب به دانشجویان برای هزینه های حمل و نقل ، سرگرمی و … کمک می گنند. اکثر دانشگاه ها دارای مراکز ورزشی خود هستند که دانشجویان می توانند ورزش را به صورت رایگان یا با هزینه اندکی در آن مکان ها انجام دهند.

بله یکی از خدمات روس تریپو ارتباط با دانشگاه های روسیه برای دریافت دعوتنامه برای متقاضیان است. برای کسب اطلاعات بیشتر فرم درخواست مشاوره تحصیلی رایگان را تکمیل نمایید. 


سئوالات متداول قبل از شروع تحصیل در روسیه


پاسخی بگذارید

بستن منو
WhatsApp chat