سن پترزبورگ
Санкт Петербу́рг

سن پترزبورگ را می توان یکی از زیباترین شهرهای دنیا دانست

لوگو روس تریپو 1

توسط : روس تریپو

سن پترزبورگ را می توان یکی از زیباترین شهرهای دنیا دانست. این شهر دومین شهر بزرگ روسیه بعد از مسکو است و جمعیت آن حدود 5.5 میلیون نفر می باشد. سن پترزبورگ برروی رود نوا مقابل خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار دارد.

Saint Petersburg در سال 1307 توسط تزار پیتر کبیر پایه گذاری شد و نام آن به پیترگراد تغییر کرد. در سال 1924 در دوران لنین نام آن به لنینگراد و در سال 1991 نام آن دوباره به سن پترزبورگ تغییر کرد. در بین سال های 1713 الی 1728 و 1732 الی 1918 این شهر پایتخت امپراطوری روسیه بود و در سال 1918 پایتخت روسیه به مسکو تغییر مکان داد.

بی دلیل نیست که این شهر مدت ها است به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه در نظر گرفته شده ، زیبایی های بی نظیری از اوج هنر در این شهر ارائه می شود که بیش از 200 موزه از جمله موزه ارمیتاژ و موزه روسیه، نمایش های بی نظیر باله ، اپرا و موسیقی کلاسیک را در بر می گیرد.

بهترین زمان برای سفر به سن پترزبورگ

توریست هایی که سفر به سن پترزبورگ را تجربه می کنند ممکن است از قرار گرفتن هنر معاصر و کهن در یکجا متعجب شوند. کافه ها ، رستوران ها و بوتیک های مدرن در کنار آثار هنری قدیمی سن پترزبورگ زیبایی این شهر را دوچندان کرده است. برای اینکه بهترین تجربه در این شهر رمانتیک را داشته باشید بهتر است که سفر خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید تا بین  اوایل اردیبهشت تا اواخر مرداد در آنجا باشید. این زمان پربازدیدترین وقت برای سفر به سن پترزبورگ است. شما و همراهانتان می توانید از غروب خورشید در کنار جشنواره های هنری ، کنسرت های فضای باز و موارد دیگر لذت ببرید.

برای اینکه بهترین تجربه در این شهر رمانتیک را داشته باشید بهتر است که سفر خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید تا بین  اوایل اردیبهشت تا اواخر مرداد در آنجا باشید. این زمان پربازدیدترین وقت برای سفر به سن پترزبورگ است  

چه چیزهایی را در سن پترزبورگ باید دید

سن پترزبورگ یکی از شهرهای بزرگ فرهنگی اروپا است. موزه ها ، گالری ها و تئاترهای بی نظیر این شهر، این فرصت را به بازدید کنندگان می دهند تا نه تنها سنت ها و گنج های روسی بلکه حتی برخی از بهترین آثار و معماری بین المللی جهان را کشف کنند. کانال های رمانتیک ، پارک های زیبا و دنج آن باعث می شود که لذت خاصی از سفر به سن پترزبورگ ببرید ، شما می توانید به راحتی از سیستم حمل و نقل عمومی مانند مترو یا تراموا در این شهر استفاده کنید.

1- موزه ارمیتاژ سن پترزبورگ

موزه ارمیتاژ سن پترزبوگ

بی شک می توان موزه ارمیتاژ سن پترزبورگ را اولین جاذبه توریستی این شهر نامید. این موزه از اعتبار خارق العاده ای در دنیا بهر میبرد. شما می توانید روزها در گنجینه های آن غرق شوید و باز هم می خواهید بیشتر ببینید. این مجموعه عظیم بیش از سه میلیون اثر هنری را در 360 اتاق در معرض نمایش شما می گذارد. موزه ارمیتاژ سن پترزبورگ تاریخی جامع از هنر اروپای غربی و شرقی است. بازدید از این موزه نیاز به کمی برنامه ریزی دارد، زیرا بازدید از تمام آن تقریبا ناممکن است.

2- کاخ و پارک پیترهوف Peterhof

کاخ و پارک پیترهوف Peterhof

یکی از مشهورترین و محبوب ترین جاذبه های توریستی سن پترزبورگ ، کاخ و پارک Peterhof  است. این مکان دیدنی به عنوان “وارث روسی” شناخته می شوند ، اگرچه بسیاری از بازدید کنندگان نتیجه می گیرند که این مقایسه از عظمت این کاخ زیبا می کاهد.

مجتمع موزه پیترهوف یکی از محبوب ترین موزه ها نه تنها در روسیه بلکه در کل جهان است. پیترهوف به عنوان محل اقامت سابق پادشاهان روسیه شاهکاری از فرهنگ ملی روسیه است. این مجموعه منحصر به فرد توسط معماران برجسته ، دکوراتورها و مجسمه سازان برجسته ایجاد شده است. سفر به سن پترزبورگ با دیدن این جاذبه زیبای توریستی تکمیل می شود.

4 – کلیسای سن پترزبورگ (Saviour on the Spilled Blood)

کلیسای سن پترزبورگ

کلیسای Saviour on the Spilled Blood با پنج گنبد زیبا، پیچیده ترین کلیسای سنت پترزبورگ است. نمای بیرونی آن کلاسیک ارتدکس روسی و فضای داخلی کلیسا با حدود 7000 متر مربع موزائیک تزئین شده است. نام رسمی كلیسا، معاد مسیح می باشد.

این کلیسا، که به وضوح شبیه به کلیسای جامع باسیل مسکو است، بسیار پرشور است و ساخت آن 24 سال طول کشید. هزینه ساخت کلیسا 1 میلیون روبل بوده است که مبلغ عظیمی برای آن زمان به شمار می رفته است. این پروژه با همکاری آلفرد پارلند ، معمار اسکاتلندی-آلمانی از سن پترزبورگ و كشیش ایگناتی، كه در آن زمان ریاست كلیسای ارتدكس روسی را بر عهده داشته ساخته شده است. به دنبال چندین دهه دین ستیزی و غفلت در دوران اتحاد جماهیر شوروی ، احیای پر زحمت کلیسای سن پترزبورگ در دهه 1970 آغاز شد و 27 سال به طول انجامید.

3 – کاخ کاترین کبی

کاخ کاترین کبیر - سن پترزبورگ

کلیسای کاترین سن پترزبورگ بین سالهای 1744 تا 1796 تحت امپراطورها الیزابت و کاترین کبیر ساخته شده است. بازدید مستقل از این کاخ فقط بین ساعت 12 تا 2 بعد از ظهر و 4 تا 4.45 صورت می گیرد. در ساعات دیگر بازدید برای گروه های تور از قبل رزرو شده است. همین محدودیت بازدید از کاخ محبوبیت آن را بالاتر برده است. راهنمای صوتی ارزش استفاده از آن را دارد ، زیرا توضیحات کاملی در مورد هر اتاق می دهد. البته این راهنمای صوتی زبان فارسی را پشتیبانی نمی کند.

فضای داخلی کاخ فوق العاده زیبا است. از نکات برجسته آن می توان به سالن بزرگ ، تالار Arabesque ، اتاق ناهار خوری Baroque Cavalier ، اتاق ناهار خوری ایالت سفید ، اتاق های زرشکی و سبز رنگ ، اتاق تالار پرتره و البته اتاق کهربای معروف (Amber) اشاره کرد. تابلوهای مورد استفاده در کاخ هدایایی هستند که به پیتر کبیر داده شد است، اما تا سال 1743 هنگامی که الیزابت تصمیم گرفت از آنها به صورت تزئینی استفاده کند روی دیوارهای کاخ نبودند.

آنچه امروز در کاخ کاترین سن پترزبورگ می بینید بازسازی ای از فضای اصلی آن است که در طول جنگ جهانی دوم توسط نازی ها نابود شده است.


سن پترزبورگ


 

پاسخی بگذارید

بستن منو
WhatsApp chat