بهترین سوغاتی های روسیه

با برخی از سوغاتی های روسیه مانند، ماتریوشگا، کهربا، خاخالما، سماور و غیره آشنا بشید

لوگو روس تریپو 1

توسط : روس تریپو

درباره سوغاتی های روسیه چه می دانید؟ حتما قبلا در مورد عروسک های رنگارنگ کوچک روسی که به آنها در روسیه ماتریوشکا می گویند شنیده اید. اما خیلی از افرادی که از ایران به این کشور سفر می کنند از دیگر صنایع دستی روسیه بی خبرند. در این قسمت از معرفی کشور روسیه در روس تریپو، می خواهیم شما را با مشهورترین و بهترین سوغاتی های روسیه ( البته نه همه اونها ) آشنا کنیم.

اگر از اون دسته افرادی هستید که بعد از هر سفر دوست دارید به دوستان و آشنایان خود سوغاتی بدهید، حتما این مقاله را از دست ندهید. اگر هم از اون دسته از افرادی هستید که حوصله خرید کردن ندارند، پس به شما می گوییم که چه خوراکی هایی را در روسیه می توانید بعنوان سوغاتی بخرید و به دیگران هدیه دهید.

عروسکهای ماتریوشکا

عروسک های ماتریوشکا

معروفترین و بهترین سوغاتی روسیه عروسک های معروف ماتریوشکا هستند. Matryoshka یک سری از عروسک های چوبی هستند که با دست روی آنها نقاشی می شود و در سایزهای مختلف در داخل یکدیگر قرار دارند. تعداد این عروسک ها درداخل یکدیگر متفاوت است. اغلب تعداد آنها حداقل از 3 شروع می شود و تا 50 عدد نیز یافت می شود. متداول ترین توع ماتریوشکا 5 عروسک در داخل یکدیگر است. این عروسک ها اغلب به صورت یک زن در لباس محلی روسی نقاشی می شوند که برروی سر آنها نیز یک روسری می باشد.

معروفترین و بهترین سوغاتی روسیه عروسک های معروف ماتریوشکا هستند. Matryoshka یک سری از عروسک های چوبی هستند که با دست روی آنها نقاشی می شود و در سایزهای مختلف در داخل یکدیگر قرار دارند

کهربا

کهربای روسیه سنگ کهربا (Amber) یکی از اصلی ترین سوغاتی های روسیه است. این سنگ از فسیل شدن شیره درخت تولید می شود و از زمان های قدیم تا به امروز به دلیل زیبایی و خصوصیات جادویی آن بعنوان ابزار زینتی مورد استفاده قرار گرفته است. خوب است که این حقیقت را بدانید 90% از کل کهربای دنیا از منطقه کالینگراد روسیه که در غرب این کشور واقع شده است می آید. در هنگام سفر خود به روسیه می توانید این سنگ زیبا را بعنوان سوغات برای دوستان و خانواده خود بیاورید. .

خاخلاما

سوغاتی روسیه - خاخلاما خاخلاما از صنایع دستی قدیمی روسیه است که قدمت آن به قرن 17 میلادی و شهر نیژنی نوگراد بر می گردد.   در واقع khokhloma یک سبک طراحی است که برروی کارد، چنگال، بشقاب و غیر نقاشی می شود. برای اینکه با دیدم این طراحی آن را بشناسید باید بگوییم که، الگوی خاخلاما دارای پس زمینه تیره و گلهای قرمز و طلایی است. این صنایع دستی یکی از بهترین سوغاتی های روسیه است.

جعبه های لاکی

جعبه های لاکی - سوغات روسیه این جعبه ها از زیباترین صنایع دستی روسیه بشمار می روند که در قرن بیستم میلادی متولد شده اند. جعبه های لاکی اغلب از مواد غیر معمول ساخته شده اند. این جعبه ها شبیه چوب هستند ولی از چوب ساخته نشده اند. نقاشی های مینیاتوری روی آنها از مناظر و افسانه های باستان روسی الهام گرفته شده است.

شکلات های روسیه

شکلات-روسی در طی سفر به روسیه فرصت خوبی خواهید داشت تا از شکلات های روسی لذت ببرید. شکلات می تواند بهترین سوغاتی روسیه برای افرادی باشند که نمی خواهند وقت خود را برای خرید کردن صرف کنند. از معروفترین این شکلات ها می توان به (Alenka) آلیونکا که با تصویر دختر بچه ای روسری به سر، بسته بندی شده است اشاره کرد.

کلاه روسی

کلاه روسی کلاه روسی، شاپکا یا اوشانکا یک کلاه خز سنتی روسیه است. این کلاه دارای قسمتی در کنار خود است که گوش ها را پوشش می دهد. به دلیل هوای سرد روسیه مردم این کشور از این نوع کلاه برای گرم نگاه داشتن سر و گوش های خود استفاده می کنند.

سماور

سماور روسی

سماور که برای ایرانی ها یادآور خاطرات گذشته است نیز یکی از سوغاتی های روسیه است. سماورهای سنتی یک مخزن فلزی است که برای جوش آوردن آب از آنها استفاده می شود. سماور در مهمانی ها مورد استفاده قرار می گیرد و در آثار هنری روسیه مانند نقاشی ها و شعر، اثر آن بسیار دیده می شود


بهترین سوغاتی های روسیه


پاسخی بگذارید

بستن منو
WhatsApp chat