سوچی

سوچی یکی از جنوبی ترین شهرهای روسیه است که حدود 1200 کیلومتر جنوب مسکو در حاشیه دریای سیاه واقع شده است

لوگو روس تریپو 1

توسط : روس تریپو

سوچی یکی از جنوبی ترین شهرهای روسیه است که حدود 1200 کیلومتر جنوب مسکو در حاشیه دریای سیاه واقع شده است. این شهر شلوغ ترین تفرجگاه ساحلی روسیه است که هر ساله بیش از 4 میلیون بازدید کننده را به سمت کوه ها و سواحل پر رفت و آمد خود جذب می کند. شهر سوچی بعد از میزبانی المپیک زمستانی سال 2014 به یکی از توریستی ترین شهرهای روسیه تبدیل شد.

در تابستان، ساحل این شهر تا غروب خورشید و کلوپ های شبانه ساحلی آن از غروب تا طلوع آفتاب پرهیاهو هستند. پارک های پر از مگنولیا و سرو، کوه هایی برافراشته و سرسبز مکان هایی عالی برای پیاده روی و لذت بردن از طبیعت است. کمی خارج از شهر، دره آگورا در میان آبشارها و چشم اندازهای باشکوه هزاران توریست را برای سفر به سوچی می کشانند.

زمستان های Sochi نیز به اندازه تابستان های آن زیبایی دارد و پیست های زیبا و بزرگ اسکی، به علامقندان این ورزش زمستانی خوش آمد می گوید. یکی از جاذبه های توریستی سوچی اسکی در پیست بین المللی Rosa Khutor است.

مرتبط : اسکی در روسیه

سوچی شلوغ ترین تفرجگاه ساحلی روسیه است که هر ساله بیش از 4 میلیون بازدید کننده را به سمت کوه ها و سواحل پر رفت و آمد خود جذب می کند

بهترین زمان برای سفر به سوچی

شما می توانید در فصل های مختلف به این شهر توریستی روسیه سفر کنید و از این سفر خود لذت ببرید. فصل گرم این شهر از خرداد ماه آغاز می شود و تا پایان شهریور ادامه دارد. در این فصل شما میتوانید از ورزش های آب و شنا در دریای سایه لذت ببرید. البته ساحل سوچی سخره ای است و تنها در برخی از قسمت های ساحل، شن سفید که از مناطق دیگر به آنجا آورده شده است دیده می شود. موتور-برفی-در-سوچی فصل زمستان نیز برای افرادی که به بازی های زمستانی علاقمند هستند بسیار مناسب می باشد. این شهر میزبان المپیک زمستانی سال 2014 بوده است و این خود نشان از پتانسیل بالای آن برای اسکی و اسنوبورد می باشد. همچنین شما متوانید با اجاره موتورهای برفی، کوه ها و جنگل های زیبای سوچی را کشف کنید.

چه چیزهایی را در سوچی باید دید

1 – سوچی اربورتوم

پارک سوچی

مهمترین و مشهورترین پارک گیاه شناسی روسیه، سوچی اربورتوم می باشد. از آنجایی که این شهر در منطقه گرمسیری روسیه قرار گرفته است ، به غیر از آفتاب گرفتن در کنار ساحل می توان از این پارک که گیاهان و درختان عجیبی را از سرتاسر جهان در خود جا داده است بازدید کرد.

اکنون بیش از 24 نوع نخل ، 80 نوع بلوط ، 76 نوع کاج ، گیاهان زیادی از مناطق گرمسیری مانند درخت BreadFruit ، درخت صابون ، مرجان ، درخت آرگان و بسیاری از گیاهان دیگر در این پارک وجود دارد. در کل ، 1700 نوع گیاه از گوشه های مختلف جهان در Sochi Arboretum رشد می کند.

2 – موزه تاریخ سوچی

سوچی به شهری تفریحی بین توریست ها معروف است. اما به غیر از لذت بردن از نسیم خنک و آبهای دریای سیاه می توانید از تاریخچه منطقه و فرهنگ روسیه در موزه تاریخ این شهر نیز آگاه شوید. این موزه در معماری بنای خود از سبک های نئوکلایسک دهه 1930 بهره برده است. بازدیدکنندگان می توانند با دیدن 14 اتاق و 4000 اثر، از تاریخچه مردم قفقاز و سوچی مطلع شوند.

3 – پارک ملی سوچی

بادگیرها، آبشارهای بزرگ و زیبا ، فضای سرسبز و موجودات پرسه زن مانند بیسون اروپایی و پلنگ های ایرانی فقط قسمتی از ترسیم پارک ملی سوچی است. پارک ملی این شهر مانند یک منظره کاملاً دست نخورده و بکر است که چشم های شما را در طول بازدید از آن نوازش می دهد. حتما در سفر به سوچی از این پارک زیبا و بکر دیدن نمایید.

4 – المپیک پارک

پارک المپیک سوچی همه گردشگران را به استراحت ، بهبود سلامتی و تفریح دعوت می کند. این پارک برای بازی های زمستانی المپیک و پارالمپیک سال 2014 ساخته شد و پس از آن درهای خود را به روی گردشگران باز کرد. در سفر به سوچی می توانید از امکانات المپیک پارک استفاده نمایید.


سوچی


پاسخی بگذارید

بستن منو
WhatsApp chat