مسکو
Москва́

مسکو پایتخت روسیه و در بخش بسیار غربی این کشور واقع شده است. این شهر برای اولین بار پایتخت روسیه شد.

لوگو روس تریپو 1

توسط : روس تریپو

مسکو، که در زبان روسیه به آن ماسکوا Москва گفته می شود، پایتخت روسیه و در بخش بسیار غربی این کشور واقع شده است. اولین بار در تاریخ در سال 1147 مسکو نقش اساسی در تاریخ روسیه داشته است. در اواخر قرن سیزدهم این شهر برای اولین بار پایتخت روسیه شد. امروز مسکو نه تنها مرکز سیاسی روسیه بلکه پرجمعیت ترین شهر و پایتخت صنعتی، علمی و آموزشی آن است. بیش از 600 سال مسکو همچنین مرکز معنوی کلیسای ارتدکس روسیه نیز بوده است.

 Moscow پایتخت اتحادیه جماهیر شوروی بود و تا زمانی که شوروی در سال 1991 منحل شود، مسکو به عنوان مرکز قدرت کمونیستی در جهان محسوب می شد. فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی باعث تغییرات اقتصادی و سیاسی عظیمی شد و تمرکز قابل توجهی از ثروت روسیه را به مسکو آورد. مساحت مسکو 1.035 کیلومتر مربع و جمعیت آن تقریبا 12 میلیون نفر در سال 2013 بوده است. 

اگر سن پترزبورگ “پنجره اروپا” است ، مسکو قلب روسیه است. این شهر پر جنب و جوش و گاهی اوقات پوشیده از برف است. بخش اعظم مسکو پس از اشغال آن توسط فرانسویان تحت ناپلئون اول در سال 1812 بازسازی شد و تقریباً به طور کامل توسط آتش ویران شد. مسکو از نوسازی متوقف نشده است و همچنان تغییرات سریع شهرسازی و اجتماعی را تجربه می کند. گذشته اتحاد جماهیر شوروی روسیه در هر نقطه ای از کشور دیده می شود و جذابیتی را در برخورد با روسیه سرمایه داری امروزی ایجاد کرده است. مقبره ولادیمیر لنین دست نخورده باقی مانده است. بسیاری از ساختمانهای 5 طبقه مخوف از دوران حکومت نیکیتا خروشچف (اواسط دهه 1950 تا اواسط دهه 1960) ، در کنار اتومبیل های مدرن و سوپر مارکت ها و کلوپ های شبانه سبک غربی در یک جا دیده می شوند. بسیاری از کلیساهای ارتدکس و همچنین برخی کنیسه ها و مساجد احیا شده اند.

امروز مسکو نه تنها مرکز سیاسی روسیه بلکه پرجمعیت ترین شهر و پایتخت صنعتی، علمی و آموزشی آن است. بیش از 600 سال مسکو همچنین مرکز معنوی کلیسای ارتدکس روسیه نیز بوده است.

چه چیزهایی را در مسکو باید دید :

 

1- کاخ کرملین مسکو

کرملین مسکو

کاخ کرملین هسته اوج قدرت سیاسی روسیه امروزی و زمانی مرکز کلیسای ارتدکس بوده است. از اینجا، تزارهای استبدادی، دیکتاتورهای کمونیستی و روسای جمهور مدرن بهترین و بهترین و بدترین عملکرد خود را برای روسیه انجام داده اند. دیوارهای بلند کرملین قسمتی از میدان سرخ در خارج از دیوار شرقی را محصور کرده است. 

قبل از ورود به كرملین می بایست بلیط ورودی که شامل پذیرش در هر پنج موزه کلیسا و کاخ Patriarch است را تهیه نمایید. البته با این بلیط نمی توانید از آرماتورها ، نمایشگاه الماس یا برج ایوان بزرگ دیدن کنید و آن قیمت جداگانه ای دارد. 

در طی ماه های گرم ، بسیاری از افراد سعی می کنند تا ظهر به کرملین مراجعه کنند تا شاهد تغییر نگهبانان در مرکز قلعه باشند. این مراسم باشکوه توسط چند اسب و سرباز در لباس های تاریخی انجام می شود.

2- میدان سرخ مسکو

میدان سرخ مسکو

میدان سرخ دقیقا در خروجی شمال شرقی کاخ کرملین واقع شده است. کلیسای جامع سنت باسیل در انتهای جنوبی این میدان قرار دارد. با ورود به این میدان تصویری پانوراما که هرگز نمونه آن را در جایی دیگر ندیده اید در مقابلتان نمایان می شود. این تصویر قلب انسان را تسخیر می کند. زیباترین تصویر در میدان سرخ، زیبایی کلیسای باسیل است که به دستور ایوان مخوف به مناسبت تسخیر شهر کازان ساخته شده است.

کلیسای-سنت-باسیل

در کنار کلیسای سنت باسیل، سکوی مرتفع ، معروف به محل جمجمه ها ، برای قرائت احکام و اعلامیه ها در دوران قدیم است.این سکو درر مجاورت مجسمه Minin & Pozharsky قرار دارد. توجه داشته باشید که این میدان اغلب برای جشن های مختلف و یا تمرین های قبل از آنها بسته می شود، بنابراین ممکن است که برای بازدید از این میدان چند بار به آنجا بروید و نتوانید وارد آن شوید.

3 – تئاتر بالشوی Bolshoi Theater

تئاتر بالشوی مسکو

یکی از جاذبه های توریستی و رمانتیک شهر مسکو تئاتر بالشوی است. سالنی پر زرق و برق شش طبقه که جو بسیار جالبی دارد که بیش از 240 سال موسیقی و رقص در آن برگزار شده است.آثار زیبای باله و اپرا از آثار روسی و خارجی در اینجا نمایش داده می شود. بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، بلشویان با سیاست، رسوایی و سو استفاده های مالی مورد نکوهش قرار گرفتند. با این وجود ، اجرای حیرت انگیز و جسورانه در این تئاتر رابطه ای با پارتی بلشویان ندارد.

بالشو در زبان روسی به معنی بزرگ و بیشتر است و این تئاتر تئاتر بزرگ مسکو است. در دهه گذشته یک بازسازی کامل در ساختمان آن انجام شد و تقریباً ظرفیت مخاطبان دوبرابر شد. همچنین صحنه جدید نوایا استسنا نیز به آن اضافه شد. تئاتر در دو سانس برگزار می شود. سانس دوم اغلب نمی تواند همان شکوه سانس اول را داشته باشد اما شما راحت تر می توانید بلیط پیدا کنید. بلیت ها بهتر از قبل در وب سایت خریداری می شوند.


مسکو


 

پاسخی بگذارید

بستن منو
WhatsApp chat