کازان
Каза́нь

کازان پایتخت ایالت تاتارستان و شهری در قسمت اروپایی روسیه می باشد. این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای روسیه است 

لوگو روس تریپو 1

توسط : روس تریپو

کازان پایتخت ایالت تاتارستان و شهری در قسمت اروپایی روسیه می باشد. Kazan یکی از قدیمی ترین شهرهای روسیه است که دارای مراکز صنعتی، اقتصادی، پارک های فناوری، مراکز آموزشی، دانشگاه، مراکز تفریحی و ورزشی بسیار زیادی است. اکثریت جمعیت این شهر را تاتارها تشکیل می دهند و فرهنگ تاتارها می تواند یکی از جذابیت های اصلی این شهر باشد. فرهنگ این شهر نیز همانند منطقه جغرافیایی آن تلاقی فرهنگ اروپایی و آسیایی است. این شهر دارای تنوع فرهنگی و مذهبی زیادی است که در آن می توانید مساجد و کلیساهای زیادی را در کنار یکدیگر پیدا کنید.

مسجد کول شریف

در اینجا می خواهیم اطلاعات مورد نیاز برای سفر به این شهر تاریخی را در اختیار شما بگذاریم تا بتوانید سفری راحت تر و مفرح تر داشته باشید :

فرهنگ شهر کازان همانند منطقه جغرافیایی آن، تلاقی فرهنگ اروپایی و آسیایی است. این شهر دارای تنوع فرهنگی و مذهبی زیادی است که در آن می توانید مساجد و کلیساهای زیادی را در کنار یکدیگر پیدا کنید

چه چیزهایی را در کازان باید دید :

 

1- کاخ کرملین کازان

کاخ کرملین کازان اقامتگاه رئیس جمهوری تاتارستان در کنار موزه ها و بناهای تاریخی این قسمت واقع شده است. نماد اصلی شهر یعنی مسجد کول شریف نیز در داخل دیوارهای کرملین واقع شده است. این مسجد زیبا دارای دیواره های سفید و فیروزه ای است که همین طراحی در داخل آن نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این مسجد اخیرا مرمت و نوسازی شده و تبدیل به نماد اصلی شهر شده است.

2- مسجد کول شریف

مسجد کول شریف

نماد اصلی شهر کازان مسجد کول شریف می باشد. این مسجد در مرکز شهر واقع شده است و یکی از بزرگترین مسجدهای اروپا (به غیر از استانبول) می باشد. دیواره های کاخ کرملین کازان، این مسجد را در بر گرفته است. مسجد کول شریف ابتدا در قرن 16 میلادی در داخل کرملین کازان ساخته شد که در آن درس های مذهبی داده میشد. بنیانگذار این مسجد آقای کول شریف، به همراه بسیاری از شاگردانش در حمله نیروهای روسی به شهر کازان در سال 1522 کشته شدند و به مسجد نیز آسیب هایی رسید. مسجد کول شریف در سال 1996 بازسازی شد و نمای جدیدی به خود گرفت. در این مسجد موزه اسلامی نیز واقع شده است.

3 –معبد همه ادیان

معبد همه ادیان - کازان

بنایی بی نظیر که زیبایی های معنوی و فیزیکی را در یک جا گردآوری کرده است. این معبد یکی از معبدهای زیبای کازان است که سمبلی از دوستی بین مذاهب و تمدن ها است. ساخت این معبد هنوز به اتمام نرسیده است و گردشگران تنها می توانند از قسمت بیرونی آن بازدید کنند. فاصله معبد همه ادیان تا مرکز شهر کازان حدود 45 دقیقه می باشد و برای رسیدن به آنحا نیاز به زمان کافی دارید. وسایل حمل و نقل عمومی از این معبد می گذرند و شما می توانید با اتوبوس از مرکز شهر به آنجا بروید.

4- کلیسای سنت پیتر و پل

کلیسا کازان

این کلیسا یکی از زیباترین بناهای کازان می باشد. ساخت کلیسای سنت پیتر و پل به قرن 18 میلادی باز می گردد و نمای داخلی و بیرونی آن از رنگهای زیادی تشکیل شده است. این کلیسا یکی از مراکز زیبا برای گردشگران می باشد که در مرکز شهر کازان واقع شده است.

5 –خیابان باومونا - Baumuna Street

باومونا

خیابانی در قلب شهر که مسیر پیاده روی برای گردشگران می باشد. اطراف خیابان باومونا پر شده است رستوران ها، موزه ها و مرکز تفریحی. هم چنین این خیابان بلند از یک طرف یه کرملین کازان و از طرف دیگر به مرکز خرید کالچو ختم می شود. بنابراین در هنگام بازدید از کازان حتما پیاده روی در این خیابان را فراموش نکنید

ااطلاعات کلی درباره شهر کازان

موزه های معروف کازان :
• موزه سالگرد 1000 سالگی کازان
• موزه تاریخ طبیعی
• موزه تاریخ کازان
• موزه سبک زندگی در زمان شوروی
• موزه دوران کودکی شاد
• موزه ملی جمهوری تاتارستان

وضعیت آب و هوای کازان :

این شهر دارای آب و هوایی مرطوب قاره ای است. همانند دیگر شهرهای روسیه کازان نیز زمستان هایی طولانی دارد که دمای هوا در این زمان تا منفی 30 درجه نیز می رسد. البته دمای هوای منفی 30 درجه تنها ممکن است که یک بار در سال اتفاق بیفتد و میانگین هوای زمستان Kazan بین -5 الی -15 می باشد. تابستان های کازان گرم است و دمای هوا گاهی به +35 نیز می رسد.
سردترین ماه سال در کازان ژانویه و گرمترین ماه سال جولای است. بهترین زمان برای سفر به کازان از ابتدای اردیبهشت تا انتهای مرداد می باشد.

اختلاف زمان با تهران :

از آنجایی که چند سالی است که در کشور روسیه زمان رسمی کشور را تغییر نمی دهند اختلاف زمان تهران با کازان در شش ماه اول سال و شش ماه دوم سال متفاوت است. به طور کلی کازان در منطقه زمانی UTC/GMT +3 قرار دارد و تهران در منطقه زمانی UTC/GMT +3:30 .
در شش ماه اول سال اختلاف زمان با کازان یک و نیم ساعت است و در شش ماه دوم اختلاف زمان نیم ساعت می باشد.

هزینه های سفر به کازان :

پایتخت تاتارستان یکی از شهرهای مقرون به صرفه در روسیه برای سفر می باشد. گردشگران می توانند انواع مختلف هتل، متل، خانه و خوابگاه را برای اقامت در این شهر پیدا کنند.

اسکان :
هزینه های اسکان کوتاه مدت در فصل های مختلف متفاوت است. هزینه هتل در کازان از شبی 2000 روبل شروع می شود و بنا به درجه هتل و نوع اتاق می تواند تا شبی 10000 روبل نیز باشد. شما همچنین می توانید با ارسال درخواست به روس تریپو هزینه اجاره ویلا را به صورت روزانه و یا هفتگی دریافت نمایید.

غذا :
کازان دارای رستورانهای مختلفی است. شما می تواند غذای تاتاری، روسی، ایرانی، اروپایی و غیره را در این شهر پیدا کنید. رستوران های مک دونالدز، بگر کینگ ، کی اف سی و غیره نیز شعبات زیادی در جایجای این شهر دارند.
به طور متوسط هزینه یک وعده غذا در این شهر حدود 500 روبل می باشد.

جابه جایی :
یکی از چالشهای سفر به روسیه بدون در نظر گرفتن شهری که به آن سفر می کنید مشکل جابجایی است. برای درخواست تاکسی شما می بایست به شماره تلفن های اپراتورهای تاکسی تماس بگیرید، آدرس خود و مقصد مورد نظر را بگویید و سپس منتظر تاکسی شوید. این امر برای گردشگران می تواند دشوار باشد زیرا اغلب اپراتورها و راننده ها به زبان انگلیسی آشنایی ندارند و ارتباط با آنها کاری دشوار است. بنابراین به گردشگران توصیه می کنیم که حتما از اپلیکیشن اوبر Uber برای پیدا کردن تاکسی در این شهر استفاده کنند.
هزینه سفرهای داخل شهری در کازان حدود 200 الی 300 روبل می باشد.
هزینه تاکسی از فرودگاه کازان به داخل شهر نیز بین 300 الی 600 روبل بسته به محل اسکان شما متغییر می باشد.

اجاره خودرو :
اجاره خودرو در کازان از حدود 1500 روبل در روز شروع می شود و بسته به خودروی مورد نیاز می تواند به 10000 روبل نیز تغییر کند. گردشگران می توانند خودرو بدون راننده و یا با راننده اجاره کنند.

اجاره خودرو - کازان
یکی از تفریحات این شهر اجاره لیموزین با راننده است که قیمت اجازه لیموزین از ساعتی 1000 روبل شروع می شود.

اجاره قایق تفریحی :
کازان بین دو رودخانه بزرگ ولگا و کازان واقع شده است. یکی از تفریحات لوکس در این شهر در ایام تابستان، قایق سواری و استراحت در نقاط دور دست می باشد.

اجاره یاخت - کازان

شما می توانید با اجاره قایق تفریحی برای خود و دوستانتان خاطره یک سفر فوق العاده را در ذهن خود ماندگار سازید. هرینه اجاره قایق تفریحی از ساعتی 3000 روبل به بالا می باشد.

موزه :
هزینه ورودیه موزه از 100 روبل الی 500 روبل می باشد.
کنسرت :
هزینه کنسرت در این شهر از 500 روبل با بالا می باشد.
تئاتر :
هزینه تئاتر در کازان از 1000 روبل به بالا می باشد.
هزینه اینترنت و تلفن :
به گردشگران پیشنهاد می کنیم که پس از ورود به کازان یک سیم کارد از شرکت های MTC و یا MegaFon تهیه کنند و تعرفه مورد نظر خود را برای اینترنت و یا تلفن اعلام کنند. برای یک سفر کوتاه مدت 2 هفته ای می توانید حدود 500 روبل سیم کارت خود را شارژ کنید و برای تماس ها ترجیحا از اینترنت استفاده نمایید.
هتل های کازان دارای اینترنت پرسرعت رایگان هستند و می توانید از اینترنت هل نیز برای تماس ها خود استفاده نمایید.

هزینه کلوب های تفریحی :
هزینه کلوب های تفریحی نسبتا زیاد می باشد و چنانچه می خواهید از این تفریحات استفاده نمایید ورودی حدود 1000 روبل می باشد. برای رزرو میز نیز اغلب می بایست حداقل 3000 روبل پرداخت نمایید که قسمتی از آن برای ورودی کسر شده و بقیه آن را می توانید برای غذا و نوشنیدنی استفاده نمایید.

شهر کازان یکی از قدیمی ترین شهرهای روسیه با تعداد زیادی مکان های توریستی است. این شهر پایتخت سوم روسیه و پایتخت اول ورزشی این کشور می باشد. 

تفریحات ورزشی شهر کازان

کازان پایتخت ورزشی کشور روسیه می باشد. مسابقات بین المللی گوناگونی مانند مسابقات فوتبال، هاکی، شنا، اسکی و غیره در این شهر برگزار می شود. کازان یکی از میزبان های اصلی جام جهانی 2018 روسیه بود و در سال 2016 به عنوان بهترین میزبان مسابقات ورزشی در دنیا شناخته شد.

اسکی در کازان :

یکی از جاذبه های توریستی شهر کازان، پیست اسکی این شهر می باشد. این پیست 6 کلیومتری، در نزدیکی شهر واقع شده است و دارای چند هتل، کلبه های جنگلی و ویلا برای اقامت می باشد. نام این پیست اسکی Sviyaga است که در کنار رودخانه های Volga و Sviyaga قرار گرفته است. این مجتمع تفریحی دارای چندین رستوران، کلاب، سونا، بولینگ، بیلیارد و غیره می باشد. در این پیست اسکی می توان از صبح تا نیمه شب اسکی کرد و از زیبایی های آن لذت برد. پیست اسکی کازان

استادیوم Kazan Arena :

استادیوم بین المللی شهر کازان می تواند برای بسیاری از ایرانیان یادآور دیدار ایران و اسپانیا در جام جهانی 2018 روسیه باشد. این استادیوم زیبا، گنجایش 45000 نفر تماشاگر را دارد که مسابقات خانگی تیم روبین کازان و برخی از مسابقات ملی تیم فوتبال روسیه در آن برگزار می شود. گردشگران می توانند از این ورزشگاه به مدت یک ساعت بازدید کنند. در این مدت آنها می توانند از فضای VIP استادیوم، اتاق کنفرانس خبری، جایگاه ویژه تماشاگران و غیره بازدید نمایند و عکس های یادگاری بگیرند. استادیوم کازان آرنا

کازان


پاسخی بگذارید

بستن منو
WhatsApp chat