در اینجا با غذاهای روسی مانند پیلمینی، بورش، بلینی، بیف استراگانوف و غیره که در سفر خود به روسیه باید امتحان کنید آشنا شوید.

لوگو روس تریپو 1

توسط : روس تریپو

مواد غذایی معمول در وعده های غذایی مردم روسیه عبارتند از نان، سیب زمینی و کلم. شاید دلیل این نوع عادت غذایی، سبک زندگی روس ها در دوران کومونیستی و یا جنگ های فراوانی باشد که در سالیان مختلف به این کشور تحمیل شده است. با وجود اینکه غذاهای روسی به نظر ساده می رسند، اما طعم برخی از آنها ممکن است تا مدتها در خاطر شما باقی بماند.

شاید هیچ کسی بهتر از روس ها نتواند چنین مواد غذایی ساده ای را به خوراک های دلچسب تبدیل کند. خمیر ترد شده، کره، خامه پر چرب و گوشت چرب از ویژگی های بارز غذاهای روسیه است. در اینجا به 10 غذای روسی که در هنگام سفر به روسیه باید حتما آنها را امتحان کنید اشاره می کنم. پس از خواندن این متن حتما تعجب خواهید کرد که غذاهای روسی چیزی بیشتر از سیب زمینی و یک نوع نوشیدنی بخصوص است.

1 – پیلمینی – ПЕЛМЕНИ

پیلمینی غذای ملی روسیه است. در واقع پیلمینی خمیر ورزداده شده ای است که به طور معمول در داخل آن با گوشت پر شده است. آنها را می توان به تنهایی سرو کرد، با کره و یا خامه خورد و یا اینکه در مایع سوپ قرار داد. این غذا یکی از محبوبترین غذاهای مردم روسیه و شرق اروپا است.

غذای روسیه - پیلمینی

2 – بلینی – БЛИНЫ

بلینی نوعی پنکیک گندم است که با انواع مختلف مربا، پنیر، خامه، خاویار، شکلات و غیره خورده می شود. اگر به رستورانی می روید که از غذای آن مطمئن نیستید، همیشه می توانید بلینی که غذای ساده و سالمی است را سفارش دهید. بلینی بخش مهمی از غذای روسی است که در جشنواره ای به نام ماسلنیتسا در آغاز فصل بهار غذای اصلی می باشد. مردم روسی بیلینی را سمبل خورشید می دانند.

بلینی - غذای روسی

3 – بیف استراگانوف – БЕФСТРОГАНОВ

یکی از غذاهایی که ما ایرانی ها از روسیه می شناسیم بیف استراگانوف است. شاید این غذا معروف ترین غذای روسی ای نباشد که ما می شناسیم ولی یکی از خوشمزه ترین آنها است. این غذا شامل تکه های نازک نواری شکل از گوشت گاو است که در یک سس خامه ای با قارچ و یا گوجه فرنگی قرار گرفته است. بیف استراگانوف اغلب با برنج، پاستا و یا سیب زمینی سرو می شود.

بیف استراگانوف - غذای روسیه

4 – پیروگی – ПИРОГИ

پیروگی را ما در ایران به نام پیراشکی، که در روسیه نیز گاهی به همین نام خوانده می شود، می شناسیم. این خمیرهای پف کرده یا سرخ شده پر از سیب زمینی، کلم، گوشت، پیاز و یا پنیر هستند. پیراشکی ها در روسیه و اکراین بسیار محبوب هستند و در همه جای روسیه پیدا می شوند.

پیروگ

شاید هیچ کسی بهتر از روس ها نتواند چنین مواد غذایی ساده ای را به خوراک های دلچسب تبدیل کند. خمیر ترد شده، کره، خامه پر چرب و گوشت چرب از ویژگی های بارز غذاهای روسیه است.

5 – بورش – БОРЩ

شاید هیچ غذایی در روسیه به محبوبیت بورش نباشد. بورش در واقع سوپ لبو است که در اکراین منشا گرفته و به سرعت به یکی از اصلی ترین غذاهای روسی تبدیل شده است. شاید لبو و یا چغندر برای بسیاری از ایرانی ها ماده غذایی عجیبی برای سوپ به نظر برسد، اما دلایل زیادی برای خوردن این غذای روسی وجود دارد. این سوپ پر از گوشت، سبزیجات تازه از جمله کلم، هویج، پیاز و سیب زمینی است. بورش را می توان گرم و یا سرد سرو کرد و آن را با خامه میل کرد.

بورش

6 – شی – щи

شی یک سوپ کلم معمولی است که به وضوح از کلم و خامه تهیه می شود. در حالیکه دستوالعمل های مختلفی برای تبخ این سوپ وجود دارد اما ترکیبات معمول در سوپ شی عبارتند از، سیب زمینی، هویج، پیاز و گوشت. همچنین گاهی در سوپ شی سوسیس هم جایگزین می شود.

شی

7 – اوخا – уха

اگر از علاقمندان غذاهای دریایی هستید حتما در سفر خود به روسیه، سوپ اوخا را امتحان کنید. سوپ اوخا با ماهی درست می شود. برای تهیه این سوپ از انواع ماهی های موجود در روسیه استفاده می شود که طعم بسیار خوبی دارد.

اوخا

8 – پلو – ПЛОВ

یکی از غذاهای روسی که با ذائقه ایرانی ها متناسب است پلو است. شاید پلو غذای اصیل روسی نباشد ولی اغلب، در رستوران های ازبکی در روسیه می توانید این غذای خوشمزه را پیدا کنید. این غذا حاوی برنج، گوشت و هویج است که بعنوان یک غذای کامی سرو می شود.

پلو روسی

9 – کواس – КВАС

این نوشیدنی سنتی روسیه از نان سیاه تهیه می شود که رنگ آن را در این نوشیدنی خواهید دید. این نوشیدنی بعنوان یکی نوشیدنی غیر الکلی در روسیه طبقه بندی می شود اما احتمال وجود الکل در آن نیز می باشد. همچنین در این نوشیدنی میوه های مختلفی نیز بعنوان طعم دهنده اضافه می شود.

کواس

10 – سولیانکا – СОЛЯНКА

سولیانکا، سوپی غلیظ است که به اندازه کافی محتویات غذایی در آن وجود دارد. این سوپ با انواع مختلف گوشت، کالباس، بیکن، انواع سبزیجات مانند، کلم، هویج، پیاز و سیب زمینی تهیه می شود. ترشی خرد شده و لیمو نقش مهمی در عطر و طعم این غذا دارد. گاهی سولیانکا با ماهش و خیارشور نیز تهیه می شود.

سولیانکا

آیا تا به حال به روسیه سفر کرده اید و طعم غذاهای روسی را چشیده اید؟ شاید وقت خوبی باشد که این غذاها را امتحان کنید.

پاسخی بگذارید

بستن منو
WhatsApp chat