5 باور غلط درباره تحصیل و زندگی در روسیه

 در اینجا می خواهیم شما را با 5 نمونه از این باورهای غلط آشنا کنیم تا با روسیه بهتر آشنا شوید. همانگونه که در ادامه خواهید خواند، این باورها نه تنها غلط هستند بلکه در واقع دلایل اصلی ای هستند که باید برای تحصیل و زندگی در روسیه در نظر بگیرید.

لوگو روس تریپو 1

توسط : روس تریپو

باوجود اینکه پس از مسابقات جام جهانی فوتبال در روسیه، نگاه مردم دنیا به این کشور کمی تغییر کرد اما هنوز باورهایی غلط درباره زندگی و تحصیل در روسیه وجود دارد. در اینجا می خواهیم شما را با 5 نمونه از این باورهای غلط آشنا کنیم تا با روسیه بهتر آشنا شوید. همانگونه که در ادامه خواهید خواند، این باورها نه تنها غلط هستند بلکه در واقع دلایل اصلی ای هستند که باید برای تحصیل و زندگی در روسیه در نظر بگیرید.

باور 1 – تحصیلات در روسیه گران خواهد بود

هزینه تحصیل در روسیه در واقع ممکن است که ارزان تر از تحصیل در ایران برای شما تمام شود. شهریه دانشگاه ها بسیار مناسب است. حتی یک دانشگاه معتبر مانند دانشگاه فدرال کازان هزینه ای معادل 2000 تا 4000 دلار در سال برای رشته های مهندسی و پزشکی دارد. همچنین بورسیه های تحصیلی کامل و نیمه کامل برای دانشجویان خارجی در دسترس است.

هزینه تحصیل

هزینه های زندگی در روسیه پایین است. معمولا می توان اتاق خوابگاه دانشگاه را با مبلغی ناچیز حدود ماهی 10 دلار اجاره کرد. هزینه اجاره خانه نیز برای دانشجویانی که می خواهند آزادی بیشتری در هنگام تحصیل داشته باشند بیشتر از اجاره یک خانه دانشجویی در ایران نیست. برای مثال می توانید یک سوئیت را در شهر مسکو به قیت حدود 350 دلار و در شهر کازان به قیمت 150 دلار ماهیانه برای خود اجاره کنید.

دانشجویان در روسیه از تخفیف حمل و نقل عمومی بهره می برند. بنابراین آنها می توانند در هزینه جابجایی صرفه جویی زیادی کنند.

باور 2 – یادگیری زبان روسی بسیار سخت است

شاید با خود فکر کنید که یادگیری زبان روسی برای ایرانی ها و بقیه ملت ها دشوار باشد. اگر با خود چنین فکری می کنید احتمالا تا حالا تصمیم به یادگیری زبان دیگری به جز زبان مادری خود نگرفته اید. یادگیری زبان روسی مانند هر زبان دیگری نیاز به تمرین دارد.

زبان روسی هشتمین زبان پراستفاده در دنیا است و گستره زبان روسی در دنیای تجارت و فرهنگ درحال گسترش است. یادگیری زبان روسی در روسیه به شما این امکان را می دهد تا سریع تر و روان تر زبان روسی را صحبت کنید. شاید بتوانید پس از مدتی مانند فردی که زبان مادری اش روسی است روسی صحبت کنید.

زبان روسی تحصیل و زندگی در روسیه

زبان روسی نه تنها زبان رسمی کشور روسیه، بلکه زبان رسمی در کشورهای بلاروس، اکراین، مالدوا، قزاقستان، قرقیزستان نیز می باشد. همچنین کشورهای ازبکستان، تاجیکستان و ترکمنستان نیز به زبان روسی صحبت می کنند.

برخی از دانشگاه های روسیه برای دانشجویان بین المللی دوره های آشنایی با زبان روسی برگزار می کنند. دوره مقدماتی زبان روسی به نام پادفک مشهور است. همچنین بسیاری از رشته های دوره فوق لیسانس در روسیه به زبان انگلیسی برگزار می شود. بنابراین بسته به انتخاب خودتان می توانید یکی از دو زبان روسی و یا انگلیسی را برای تحصیل در روسیه انتخاب کنید.

باور 3 – پذیرش در دانشگاه های روسیه مشکل است

در واقع پذیرش در دانشگاه های روسیه بسیار ساده تر از پذیرش در دانشگاه های ایران است. روند پذیرش در دانشگاه های روسیه تفاوت چندانی با پذیرش در دانشگاه های اروپایی و امریکایی ندارد.

پذیرش در دانشگاه

دانشگاه های روسیه سالانه نحوه پذیرش و ثبت نام دانشجویان را اعلام می کنند و همواره برای آسان تر شدن آن قدم هایی بر می دارند. همچنین شما می توانید با مشاوره با روس تریپو بهترین دانشگاه های روسیه را برای تحصیل انتخاب کنید و 100% گارانتی پذیرش دریافت کنید.

همچنین دانشگاه به صورت مستقیم مسئول ارائه ویزای دانشجویی است. این موضوع باعث ساده شدن روند دریافت ویزای تحصیلی روسیه می شود.

معمولا می توان اتاق خوابگاه دانشگاه را با مبلغی ناچیز حدود ماهی 10 دلار اجاره کرد. هزینه اجاره خانه نیز برای دانشجویانی که می خواهند آزادی بیشتری در هنگام تحصیل داشته باشند بیشتر از اجاره یک خانه دانشجویی در ایران نیست. برای مثال می توانید یک سوئیت را در شهر مسکو به قیت حدود 350 دلار و در شهر کازان به قیمت 150 دلار ماهیانه برای خود اجاره کنید.

باور 4 – مدرک دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت علوم نیست

مدرک دانشگاه های روسیه نه تنها مورد تایید وزارت علوم ایران بلکه مورد تایید دیگر کشورهای دنیا نیز می باشد.

مدرک تحصیلی دانشگاه های روسیه

شرایط آموزشی در روسیه از طریق مشارکت در برنامه های مشترک با دیگر موسسات و دانشگاه های مطرح دنیا تثبیت شده است. استانداردهای اعتبارسنجی و تدریس با شرایط بین المللی مطابقت کامل دارد. 95 دانشگاه از روسیه در رنکینگ بین المللی قرار دارند.

باور 5 – روسیه کشوری مدرن نیست و آب و هوای بسیار سختی دارد

در کنار شهرهای مدرنی مانند مسکو و سن پترزبورگ شهرهای دیگر روسیه نیز در حال رشد بسیار سریعی هستند.

شرایط زندگی در روسیه

شرایط زندگی در روسیه به جز مقرون بصرفه بودن کیفیت بالایی نیز دارد. امنیت در این کشور بسیار بالاست و خدمات عمومی مانند دیگر کشورهای اروپایی می باشد.

شهرهای اصلی روسیه مانند، مسکو ، سن پترزبورگ، کازان، نیژنی نوگراد، رستوف، سوچی و غیره آمیخته ای از فرهنگ غنی روسیه و فرهنگ مدرن غربی هستند. شب های پرهیجان، غذاهای بین المللی، تفریحات ورزشی و غیره در این شهرها قابل توجه است. دانشجویان از تخفیفات دانشجویی برای ورود به موزه ها، کنفرانس ها، تئاترها و غیره نیز بهره مند می شوند.

اگر در کشور روسیه تحصیل کنید، می توانید از شهرهای تاریخی آن، طبیعت گسترده آن و فرهنگ غنی این کشور در دوران تحصیل خود لذت ببرید.

آب و هوای روسیه نیز بسیار گوناگون است. تابستان های روسیه تفاوت زیادی با زمستان های آن دارد. همچنین شهرهای مختلف روسیه آب و هوای متفاوتی دارند. زندگی در روسیه به شما نشان می دهد که این باورها چندان درست نیستند.

منبع : HSE.ru

پاسخی بگذارید

بستن منو
WhatsApp chat