درخواست پذیرش تحصیلی

1804

سال تاسیس دانشگاه

شهر

کازان

شهر

000 43

تعداد کل دانشجویان

547 2

تعداد کل اساتید

درباره دانشگاه فدرال کازان

دانشگاه فدرال کازان KFU یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است. این دانشگاه بیش از 210 ال قدمت دارد و در این مدت افراد مشهور و بزرگی در آن تحصیل و تدریس کرده اند. این دانشگاه در لیست 500 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

افراد مشهوری مانند لئو تولستوی، ولادمیر لنین، و شیمیدان معروف الکساندر بتلروف و چندین برنده جایزه نوبل در این دانشگاه تحصیل کرده اند. این دانشگاه در جایی قرار گرفته است که 400 سال مسیحیت و اسلام در کنار یکدیگر زندگی کرده اند. امروزه دانشگاه فدرال کازان، دانشگاهی مدرن و پویاست که به صورت فعال در همکاریهای بین المللی و داخل روسیه شرکت دارد.

Kazan Federal University در لیست 500 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. این دانشگاه در رشته های زبان شناسی، شیمی، فیزیک و پزشکی در رتبه بالایی در دنیا قرار دارد. در رده بندی بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه که توسط Times انجام می گیرد KFU در بین 4 دانشگاه برتر پزشکی و دندان پزشکی روسیه در سال 2020 است. این دانشگاه در لیست بهترین دانشگاه های روسیه در سال 2020 قرار دارد.

KFU در سال 1804 تاسیس شده است. بیش از 40 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که حدود 15% از آنها از کشورهای دیگر برای تحصیل به آنجا آمده اند. این دانشگاه دارای 16 دانشکده است و بالای 2500 استاد و استادیار در آن تدریس می کنند.

امکانات ورزشی، کتابخانه های بزرگ، خوابگاه مدرن و امنیت از ویژگی های دانشگاه فدرال کازان است. همچنین هزینه های مناسب زندگی در شهر کازان برای افرادی که این دانشگاه را انتخاب می کنند می تواند اولویت باشد.

خدمات دانشگاه کازان

خدمات دانشجویی

تحصیلات عالی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا توسط بیش از 2500 استاد این دانشگاه انجام می شود. اغلب این اساتید دارای مدرک دکترا هستند و بسیاری نیز از افراد تاثیر گذار علمی در روسیه می باشند. 

خوابگاه دانشگاه کازان

خوابگاه دانشگاه کازان در محلی به نام دهکده المپیک ویا Universiade village قرار دارد. این مکان در طی مسابقات المپیک دانشجویی سال 2013 کازان، بعنوان محل سکونت ورزشکاران نیز مورد استفاده قرار گرفت. این مجتمع دارای زمین های ورزش، سالن غذاخوری، اینترنت، سالن های اجتماعات و غیره می باشد. این مجتمع امکان اسکان را برای 14.500 نفر فراهم می سازد که به همین دلیل به بزرگترین مجتمع خوابگاهی در روسیه تبدیل شده است. 

به جز این مجتمع بزرگ ، دانشگاه کازان دارای خوابگاه های دیگری نیز در سطح شهر است.

امکانات کتابخانه دانشگاه کازان

دانشجویان KFU می توانند از خدمات کتابخانه این دانشگاه که به نام دانشمند روسی نیکولای لوباچفسکی نام گذاری شده است استفاده نمایند. در این کتابخانه بیش از 5 میلیون جلد کتاب نگهداری می شود که در بین آنها 150.000 کتاب نادر و قدیمی نیز یافت می شود.

این کتابخانه از 10 کتابخانه بزرگ روسیه می باشد.

امکانات فناوری اطلاعات

دانشگاه کازان دارای شبکه ای گسترده از کامپیوترها با دسترسی به اینترنت است. تمام دانشگاه ها شبکه محلی خود را دارند و هر عضو این دانشگاه می تواند ایمیل دانشگاهی و اینترنت خود را از دفتر فناوری اطلاعات دانشگاه دریافت نماید.

امکانات درمانی دانشگاه کازان

دانشجویان می توانند از خدمات دانشگاه برای دریافت بیمه درمانی اختیاری استفاده نمایند. 

خدمات درمانی در این دانشگاه برای افرادی که بیمه درمانی معتبر دارند رایگان می باشد. در داخل مجموعه خوابگاه دانشگاه کلینیک دانشگاه واقع شده است.

زندگی دانشجویی

زندگی در پردیس دانشگاه فدرال کازان

دانشجویان دانشگاه KFU می توانند در خوابگاه دانشگاه و یا خارج از آن زندگی کنند. دانشگاه امکانات زندگی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. 

کلینیک، داروخانه، باشگاه ورزشی، دستگاه کپی، لباسشویی، سالن زیبایی، کافه و دیگر امکانات برای دانشجویان فراهم است. 

برای دریافت خوابگاه دانشجویی در Universiade Village باید سریع تر اقدام کنید زیرا تعداد دانشجویانی که علاقمند به زندگی در این خوابگاه هستند از ظرفیت آن بالاتر است. 

امکانات ورزشی 

دانشجویان دانشگاه کازان می توانند از امکانات ورزشی که در 10 سالن متفاوت این دانشگاه ارائه می شوند استفاده نمایند.  زمین های فوتبال، استخر، اسکی روی یخ، و غیره در مجتمع خوابگاهی وجود دارند.

دانشجویان می توانند از 24 نوع ورزش از جمله، ایروبیک، بسکتبال، والیبال، پینگ پنگ، صخره نوردی، فوتبال، هاکی و غیره، ورزش مورد علاقه خود را انتخاب نمایند.

کلاب های دانشجویی

رفاه دانشجویان از اولویت های مهم دانشگاه کازان است. شما با هر شخصیت و هویتی که باشید، فرصتی برای ملاقات با افراد مختلف را در این کلابهای دانشجویی خواهید داشت. می توانید با افرادی از کشورهای مختلف دیدار کنید و با آنها صحبت کنید و افق دید خود را گسترده تر کنید. 

رنک جهانی دانشگاه فدرال کازان

2020
392
2019
439
2018
441-450
2017
501-550
2016
501-550

دانشگاه فدرال کازان در تصویر

در این فیلم کوتاه با دانشگاه کازان و شهر کازان بیشتر آشنا خواهید شد. همچنین امکانات دانشگاه را نیز می توانید در اینجا ملاحظه نمایید.

آدرس دانشگاه

18 Kremlevskaya Street, Kazan, Russia, 420008, KFU

وب سایت

پاسخی بگذارید

بستن منو
WhatsApp chat