دانشگاه لومونوسف

Lomonosov Moscow State University

درخواست پذیرش تحصیلی

1755

سال تاسیس دانشگاه

شهر

مسکو

شهر

000 52

تعداد کل دانشجویان

000 6

تعداد کل اساتید

درباره دانشگاه لومونوسف مسکو

دانشگاه ایالتی مسکو لومونوسف، نخستین دانشگاه روسی است که در سال 1755 به ابتکار میخائیل لومونوسف ، دانشمند برجسته روسی تأسیس شد. این دانشگاه در زمانیکه نخبه گرایی با روح جامعه روسیه بیگانه بود بنیانگذار سنت دموکراتیک بود. دانش آموزان صرف نظر از سوابق آنها همیشه در دانشگاه پذیرفته شده اند و افراد مشهوری از این دانشگاه فارغ التحصل شده اند.

در این دانشگاه 39 دانشکده وجود دارد و دانشجویان می توانند از 128 دوره تحصیلی رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی می توانند در 18 شاخه از علوم و علوم انسانی در 168 حوزه مختلف تخصص پیدا کنند. بیش از 140 دوره نیز از طریق آموزش از راه دور در دسترس هستند.

پردیس دانشگاه لومونوسف با داشتن 1000 ساختمان و سازه از جمله هشت خوابگاه ، بیش از یک میلیون متر مربع را دربر می گیرد. کتابخانه آن یکی از بزرگترین کتابخانه های روسیه است که دارای نه میلیون کتاب است.

این دانشگاه همچنین شش شعبه محلی در روسیه دارد و پنج پردیس نیز در کشورهای جمهوری شوروی سابق دارد. همچنین این دانشگاه همکاری هایی در انجمن دانشگاه های Eurasion و حدود 60 موسسه آموزش عالی در سراسر جهان دارد.

در میان فارغ التحصیلان قابل توجه دانشگاه 11 برنده جایزه نوبل هستند. نویسندگان آنتون چخوف و ایوان تورگنیف در دانشگاه لومونوسوف مسکو حضور داشتند و میخائیل گورباچف نیز در این دانشگاه فارغ التحصیل شده است.

امروزه تأکید دانشگاه بر پیشرفت علوم کاربردی است: مواد جدید ، ژنتیک ، زیست پزشکی ، داروسازی ، علوم شناختی ، قوم شناسی و فناوری اطلاعات.  دانشگاه لومونوسوف سخت تلاش می کند تا میراث خود را حفظ کند و سنت های خود را با رویکرد جامع در آموزش عالی توسعه دهد. دانشگاه لومونسوف مسکو دارای سابقه علمی بسیار غنی ای است. با این حال ، تعهد عمده همان کاری است که در قرن ها پیش روی آن باقی مانده است: ارائه آموزش های عالی ، بورسیه و تحقیق. اما آنچه این دانشگاه را بسیار سرزنده می کند این روحیه روشنفکری است که با کنجکاوی وصف ناپذیری همراه است.

رنک جهانی دانشگاه لومونوسف

2020
84
2019
90
2018
95
2017
108
2016
108

دانشگاه لومونوسوف مسکو در تصویر

در این فیلم کوتاه با دانشگاه لومونوسف و شهر مسکو بیشتر آشنا خواهید شد. همچنین امکانات دانشگاه را نیز می توانید در اینجا ملاحظه نمایید.

آدرس دانشگاه

Lomonosov Moscow State University,GSP-1, Leninskie Gory, Moscow, 119991

وب سایت

پاسخی بگذارید

بستن منو
WhatsApp chat