تحصیل در روسیه

روسیه یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد و خیلی ها برای ادامه تحصیل به این کشور سفر می کنند. مردم روسیه تحصیل کرده هستند و بیش از نیمی از آنها دارای مدرک دانشگاهی هستند. دانشگاه های روسیه محیطی راحت و آرام برای تحصیل و شرایطی عالی برای زندگی دانشجویان دارند.

زبان روسی زبان اصلی دانشگاه های روسیه است ولی برخی از دانشگاه ها دوره هایی نیز به زبان انگلیسی برای تحصیلات عالی دارند.

تقریبا از 170 کشور دنیا برای ادامه تحصیل به روسیه سفر می کنند که این امر نشان از محبوبیت این کشور برای دانشجویان خارجی دارد.

دانشگاه های روسیه بسیار مقرون به صرفه تر از دانشگاه های انگلستان و امریکا است و هزینه های زندگی در برخی از شهرهای روسیه به مراتب پایین تر از شهرهای دیگر اروپا می باشد. نزدیکی این کشور به ایران نیز روسیه را یکی از محبوبترین مکان ها برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی کرده است.

اقدام برای ادامه تحصیل

چنانچه قصد ادامه تحصیل در روسیه را دارید در اولین قدم می بایست فرم ارزیابی تحصیلی را تکمیل نموده و منتظر پاسخ ارزیابی کارشناسان ما توسط ایمیل باشید. در صورتی که نتیجه ارزیابی مثبت باشد از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

5 مرحله برای درخواست ادامه تحصیل در روسیه

قدم اول - تحصیل در روسیه

تکمیل فرم ارزیابی روس تریپو

قدم دوم - تحصیل در روسیه

تحقیق در مورد هزینه ها

آماده سازی مدارک

قدم چهارم - تحصیل در روسیه

منتظر تایید دانشگاه

قدم پنجم - تحصیل در روسیه

گرفتن دعوتنامه و ویزای تحصیلی

دوره زبان روسی پیش از ورود به دانشگاه

همه افرادی که می خواهند در دانشگاه های روسیه درس بخوانند و با زبان روسی آشنایی کامل ندارند یا اصلا این زبان را نمی دانند دوره های زبان روسی در کلاس های آماده سازی وجود دارد که باید قبل از ورود به دانشگاه این دوره ها را بگذرانند. این دوره ها قسمتی از کل دوران دانشگاه نمی باشد و دوره های مجزا به حساب می آید که توسط دانشگاه برگزار می شود.

کاندیدهای دانشگاه های روسیه می توانند با ثبت نام در این دوره ها مهارت زبانی لازم برای ورود به دانشگاه را به دست بیاورند. برای ورود به تمام سطوح دانشگاهی از قبیل لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری گذراندن این دوره و پاس شدن در امتحان ربان روسی به نام TORFL نیاز است. این دوره برای افرادی که با زبان روسی هیچ آشنایی ندارند و یا آشنایی کمی دارند 30 ساعت در هفته است که از اصول اولیه زبان روسی شروع شده و به سطح پیشرفته می رسد. طوی این دوره اغلب 10 ماه می باشد و شروع این دوره ها از ابتدای سپتامبر – 10 شهریور می باشد. دانشجویان می توانند برای شرکت در این دوره ها به دانشگاه مورد نظر درخواست داده و پس از تکمیل فرم ها از آن دانشگاه دعوت نامه تحصیلی دریافت کنند.

چرا تحصیل در روسیه

مقرون به صرفه

هزینه بسیار مناسب

هزینه تحصیل در روسیه متغییر می باشد اما این هزینه ها نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین تر است. همچنین هزینه زندگی به جز مسکو در بقیه شهرهای روسیه بسیار کمتر از بقیه کشورهای اروپایی و امریکا می باشد. دانشجویان می توانند از امکانات خوابگاه های بسیار مدرن در این کشور نیز استفاده کنند.

دانشگاه ها و مدارک درجه بالا

دانشگاه ها و مدارک تراز بالا

دانشگاه های روسیه دارای شاخص خای بالایی در میان بقیه دانشگاه های دنیا هستند. در آخرین آمار سال 2018 روسیه بیش از 10 دانشگاه با رتبه زیر 500 و 40 دانشگاه با رتبه زیر 900 در دنیا دارد. هم چنین روسیه در رشته های مهندسی دارای رتبه بسیار بالایی در دنیا می باشد.

جهش برای آینده ای بهتر

جهش برای آینده ای بهتر

از آنجایی که دانشگاه های روسیه از اعتبار بالایی برخوردار هستند، علاوه بر اینکه شما می توانید از تجربیات زندگی خود در این کشور بهره ببرید می توانید از تجربیات تحصیلی خود نیز در آینده به بهترین نحو استفاده نمایید. تحصیل در دانشگاه های روسیه شما را با دنیایی جدید و بین المللی آشنا می کند.